ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ:
ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, խմբակցության անդամներ Գագիկ Մելիքյանն ու Խոսրով Հարությունյանը հոկտեմբերի 16-ին կայացած հանդիպման ժամանակ ներկայացրել են Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը, տեղի ունեցող գործընթացներն ու հնարավոր զարգացումները: Անդրադառնալով խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին՝ խմբակցության ղեկավարը կարեւորել է ստեղծված իրադրության կարգավորումը Սահմանադրության եւ օրենքների շրջանակում` ի շահ պետության կայունության ու անվտանգության, ժողովրդի բարօրության:
Դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ հոկտեմբերի 17-ին հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Հայկ Կոնջորյանը: Պատգամավորը խոսել է Հայաստանում տիրող քաղաքական զարգացումների, ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների մասին:
Նույն օրը դեսպանը հանդիպել է ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավարի հետ: Արմեն Ռուստամյանն անդրադարձել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու հնարավորությանն ու ներկայացրել կուսակցության դիրքորոշումը քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ:

Представители парламентских фракций РА встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Королевства Нидерландов в РА Йоханнесом Даумой.
16 октября на состоявшейся встрече руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян, члены фракции Гагик Меликян и Хосров Арутюнян представили внутриполитическую ситуацию в Армении, текущие процессы и возможные развития.   Обратившись к внеочередным парламентским выборам, глава фракции подчеркнул важность урегулирования создавшегося положения в рамках Конституции и законов – в интересах стабильности и безопасности государства, благополучия народа.
17 октября с послом Йоханнесом Даумой встретился член парламентской фракции “Елк” Айк Конджорян. Депутат затронул нынешние политические развития в Армении, реформы избирательной системы.
В тот же день посол встретился с руководителем фракции АРФД. Армен Рустамян обратился к возможностям проведения внеочередных парламентских выборов и представил позицию партии по политическим процессам.