ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ:
ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, խմբակցության անդամներ Գագիկ Մելիքյանն ու Խոսրով Հարությունյանը հոկտեմբերի 16-ին կայացած հանդիպման ժամանակ ներկայացրել են Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակը, տեղի ունեցող գործընթացներն ու հնարավոր զարգացումները: Անդրադառնալով խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին՝ խմբակցության ղեկավարը կարեւորել է ստեղծված իրադրության կարգավորումը Սահմանադրության եւ օրենքների շրջանակում` ի շահ պետության կայունության ու անվտանգության, ժողովրդի բարօրության:
Դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ հոկտեմբերի 17-ին հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Հայկ Կոնջորյանը: Պատգամավորը խոսել է Հայաստանում տիրող քաղաքական զարգացումների, ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների մասին:
Նույն օրը դեսպանը հանդիպել է ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավարի հետ: Արմեն Ռուստամյանն անդրադարձել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու հնարավորությանն ու ներկայացրել կուսակցության դիրքորոշումը քաղաքական գործընթացների վերաբերյալ:

The representatives of the RA NA factions met the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Johannes Douma.
At October 16 meeting the Head of the RA NA RPA Faction Vahram Baghdasaryan, members of the Faction Gagik Melikyan and Khosrov Harutyunyan presented the inner-political situation of Armenia, the ongoing processes and the possible developments. Touching upon the parliamentary extraordinary elections, the Head of the Faction highlighted the settlement of the created situation within the framework of the Constitution and laws for the benefit of the stability and security of the state and the people’s welfare.
On October 17, the member of the RA NA Yelq/Way Out Faction Hayk Konjoryan met with the Ambassador Johannes Douma. The MP talked about the political developments in Armenia and the reforms of the electoral legislation.
On the same day the Ambassador met with the Head of the RA NA ARF Faction. Armen Rustamyan touched upon the possibility of holding extraordinary parliamentary elections and presented the position of the party on the political processes.